„Jechał w odwiedziny do znajomej...trafił do policyjnego aresztu”

fot. KPP w Wałczu
Policjanci jednostki w Wałczu, zatrzymali 30 letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który wbrew zakazowi sądowemu wsiadł za kółko po alkoholu, spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany, tłumaczył, że zasnął za kierownicą, a jechał w odwiedziny do znajomej.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło około godziny 03.30 na jednej z ulic Wałcza. Policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli uszkodzone osobowe polo, którym jak się okazało kierujący spowodował kolizję drogową, uderzając w trzy inne zaparkowane przy ulicy pojazdy osobowe.

Pojazd sprawcy był otwarty i brak było w nim kierującego. Po rozmowie z lokatorem zamieszkałym w jednym z bloków, którego obudził głośny huk, na chwilę przed przyjazdem patrolu, policjanci dowiedzieli się, że kierujący wysiadł z pojazdu zaraz po tym, jak uderzył w zaparkowane auta i oddał się.

Chwilę po zdarzeniu funkcjonariusze w trakcie penetracji ulic miasta, zauważyli samotnie idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Młody mężczyzna został wylegitymowany, po czym przyznał się do spowodowania kolizji z trzema autami. 30 letni mieszkaniec województwa lubuskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi, a auto pożyczył od kolegi, którym jechał w odwiedziny do znajomej.

30 latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany, skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, świadczenia pieniężnego w wysokości 10.000 zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej oraz dożywotniego zakazu poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi i zasądzeniem kosztów postępowania i opłaty sądowej w całości.

Wobec sprawcy tymczasowo zajęto mienie w postaci pieniędzy w kwocie 1200 zł.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany