7 wrzesień 2020

„Ekologicznie, zdrowo i zawsze bezpiecznie”

fot. KPP w Wałczu
Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć też świadomość, że może zostać niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu. Dlatego tęż, podczas prowadzonych działań policjantów z drogówki zarówno piesi jak i rowerzyści wyposażeni zostali w odblaskowe elementy.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Nadrzędnym celem policyjnych działań informacyjno- edukacyjnych każdorazowo jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym.

Dzisiejsze działania informacyjno- edukacyjne wałeckiej drogówki polegały na zaopatrywaniu w elementy odblaskowe niechronionych uczestników ruchu drogowego i apelem o ostrożność, rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. W ramach działań mundurowi wręczali pieszym samozaciskowe opaski odblaskowe, a rowerzystom odblaskowe kamizelki. Najmłodsi otrzymywali odblaskowe zawieszki w kształcie policyjnego radiowozu.

W krótkim spotkaniu policjanci przypominali także o elementach obowiązkowego wyposażeniu roweru.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany