11 wrzesień 2020

Zachodniopomorskie: zdalne nauczanie w Technikum Morskim w Darłowie; uczeń ma koronawirusa

W piątek uczniowie Technikum Morskiego w Darłowie nie mogli przyjść do szkoły. "Mamy tam potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Jedna klasa jest na kwarantannie, zgodę na zdalne nauczanie wydano dla całego technikum" – poinformowała PAP rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu Małgorzata Kapłan.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie uściśliła, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u chłopca jednej z klas Technikum Morskiego w Darłowie.

"Jedna klasa – 24 uczniów i 7 nauczycieli – zostało objętych kwarantanną do 20 września. Natomiast zdalne nauczanie zostaje wprowadzone dla wszystkich klas technikum" – powiedziała w piątek Kapłan.

Szkoła na swojej stronie internetowej podała, że zajęcia zdalne rozpoczną się od poniedziałku 14 września i będą trwały do piątku 18 września. Jednocześnie poinformowano, że uczniowie LO i szkoły branżowej uczą się bez zmian. Na Facebooku dodano, że zakażony uczeń jest w dobrym stanie, nie ma żadnych objawów infekcji. Nie zaobserwowano też niepokojących objawów u pozostałych uczniów i nauczycieli.

W Zachodniopomorskiem zakażenia koronawirusem potwierdzono w kilku placówkach edukacyjnych.

Zakażona jest nauczycielka Przedszkola nr 19 w Koszalinie. Miała ona kontakt z dziećmi z dwóch grup – II i V, które zostały objęte kwarantanną do 23 września. Dotyczy ona także pracowników przedszkola, którzy mieli kontakt z zakażoną nauczycielką oraz rodzin dzieci.

W Koszalinie w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z uczennic Szkoły Podstawowej nr 17 w klasie, w której uczy się dziecko, od wtorku jest zdalne nauczanie. Objętych nim została także część dzieci z innej klasy, ponieważ miały one kontakt z zakażoną podczas wspólnej lekcji wychowania fizycznego.

Nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy szkoły w Koszalinie: całe II Liceum Ogólnokształcącego, jedna klasa w V LO i cztery w Zespole Szkół nr 9.

W Zachodniopomorskiem kwarantanną i zdalnym nauczaniem do 13 września objęte są jeszcze dwie klasy Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie. U dwóch uczennic pierwszej klasy technikum i szkoły branżowej potwierdzono COVID-19. Nastolatki miały zostać zakażone koronawirusem podczas wakacyjnego obozu w górach. Pojawiły się w szkole jedynie na apelu 1 września, który był zorganizowany w reżimie sanitarnym wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Stacjonarnych zajęć dydaktycznych nie rozpoczęły.

Jak podała Kapłan, dane o zakażeniach w placówkach edukacyjnych będą jeszcze w piątek uzupełniane. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany