11 wrzesień 2020

Zachodniopomorskie: koronawirus u uczniów w Szczecinie i w Świnoujściu

Przez zakażenia koronawirusem wśród dzieci, m.in. w Szczecinie i Świnoujściu, w tamtejszych szkołach wprowadzono nauczanie zdalne – poinformował w piątek zachodniopomorski sanepid.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie potwierdzono zakażenie koronawirusem u uczennicy w jednej z klas XII Liceum Ogólnokształcącego – poinformowała rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Wprowadzono tam nauczanie zdalne do 14 września. Kwarantanną objęto wszystkich uczniów w klasie, czyli 19 osób.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u ucznia w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu. Wprowadzono tam do 20 września zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów). Uczniów wraz z rodzinami objęto dziesięciodniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku kwarantannę odbywa 12 dzieci.

U jednego z uczniów Technikum Morskiego w Darłowie również potwierdzono koronawirusa. Jedna klasa, czyli 24 uczniów i 7 nauczycieli, zostało objętych kwarantanną do 20 września.

Sanepid podał w piątek, że na Pomorzu Zachodnim zanotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie łącznie zanotowano 1226 zakażeń, 28 osób zmarło. (PAP)

Autor: Kacper Reszczyński

res/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany