22 grudzień 2020

„O feriach inaczej- zajęcia online z klasą policyjną"

fot. KPP w Wałczu
Z uwagi na zdalne nauczanie szkół działania wyprzedzające przed zimowym wypoczynkiem, które każdego roku przeprowadzają policjanci, tym razem odbyły się drogą elektroniczną. Online spotkali się policjanci z klasą policyjną.
REKLAMA

Każdego roku przed zimowym wypoczynkiem policjanci przeprowadzali w placówkach oświatowych prelekcje na temat zimowego wypoczynku. Tym razem z uwagi na zdalne nauczanie szkół spotkania z dziećmi i młodzieżą nie są możliwe. W związku z tym mundurowi „odwiedzili” online uczniów klas policyjnej funkcjonującej przy Technikum Zawodowym nr 2 w Wałczu, którzy poprosili o spotkanie.

Ferie kojarzą się nam z zimnem i opadami śniegu. Niestety jak na ten czas brak jest zwiastunów nadejścia zimy. Ale bezpieczne ferie to nie tylko bezpieczne zabawy na śniegu. Aby czas zimowego wypoczynku był radosnym wspomnieniem musi być przede wszystkim bezpieczny.

Z uwagi na wiek uczestników spotkania policjanci zaproponowali temat bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznego korzystania z internetu oraz udzielania pierwszej pomocy w przypadku załamania się pokrywy lodowej pod osobą. Mówiąc o bezpieczeństwie na drodze mundurowi skupili się na temacie nietrzeźwości za kierownicą, a głównie co robić w przypadku zauważenia kierowcy po alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.

Nigdy nie przymykajmy oka na niebezpieczne sytuacje na drodze- podkreślali prowadzący spotkanie oraz jak skutecznie powstrzymać kogoś przed jazdą po alkoholu? Licealiści obejrzeli także krótki film przedstawiający właściwe reakcje świadków takiego zdarzenia. Szanuj innych w sieci- to kolejny temat jaki poruszyli z uczniami.

Mundurowi podkreślali, by traktować innych z szacunkiem, a swoje zdanie wyrażać, nie obrażając nikogo oraz nie reagować agresją na agresję. Na koniec mimo braku oznak zimy tradycyjnie mówili o tym, jak pomóc osobie pod którą zarwał się lód i jak pomóc sobie samemu w takiej sytuacji. Nie mogło także zabraknąć apelu o noszenie elementów odblaskowych.

Ponadto były życzenia pogodnych i bezpiecznych Świąt i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu