8 wrzesień 2020

„Jakby tego było mało”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli wyszły na jaw jeszcze inne popełnione wykroczenia. Cofnięcie licznika, bo „kuł w oczy” oraz użycie tablic rejestracyjnych z innego pojazdu z chęci uniknięcia opłat, jak również brak polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) kierującego.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

22 letnia kierująca została zatrzymana w miejscowości Jabłonowo. Powodem zatrzymania do kontroli drogowej było przekroczenie dozwolonej prędkości o 44 km/godz., gdzie znak drogowy wskazuje prędkość do 40 km/godz.

 

W trakcie dalszej kontroli tzn. sprawdzenia stanu licznika w pojeździe okazało się, że jest on niezgodny o 140 tyś km z zapisem w systemie. Wtedy do rozmowy z policjantami drogówki włączył się siedzący obok kierującej pasażer a zarazem właściciel pojazdu Mężczyzna stwierdził, iż duży stan licznika „kuł go w oczy”, dlatego postanowił cofnąć licznik.

Przyznał, że licznik wymienił dwa miesiące temu i zapomniał zgłosić ten fakt. Jakby tego było mało w trakcie sprawdzania numeru VIN przez funkcjonariusza okazało się, że tablice rejestracyjne nie należą do pojazdu, którym porusza się kobieta i mężczyzna.

54 latek przyznał się policjantom, że ma taki sam model samochodu w miejscu zamieszkania, a tablice rejestracyjne przełożył w celu przyprowadzenia auta z zagranicy. Chęć uniknięcia opłat skłoniła mężczyznę do popełnienia tego czynu.

Kierująca ukarana została grzywną w drodze mandatu karnego wysokości w sumie 800 złotych i otrzymała 9 pkt karnych. Ponadto policjanci skierują zawiadomienie do funduszu gwarancyjnego za brak polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) kierującego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany