14 wrzesień 2020

Dzielnicowi dla seniorów

fot. KPP w Wałczu
Policjanci dzielnicowi wałeckiej policji przeprowadzili na ulicach miasta działania skierowane do najstarszych jego mieszkańców. „Bezpieczny senior” to, zwycięski sprzed lat program policji zachodniopomorskiej realizowany w całym kraju, mający na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób w podeszłym wieku, ograniczenie skali przestępczości na szkodę osób starszych. Podczas prowadzonej akcji mundurowi przypominali o podstępnych metodach działania oszustów i wręczali seniorom gadżety promujące bezpieczeństwo.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Działania dzielnicowych z Wałcza prowadzone były na terenie miasta. Z napotkanymi seniorami policjanci rozmawiali o różnych przykładach z jakimi w życiu codziennym borykają się osoby starsze. Nawet tak, krótki kontakt z seniorami i rozmowa z nimi ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób w podeszłym wieku, ograniczenie skali przestępczości na szkodę osób starszych, oraz zwiększenie ich świadomości w sytuacjach, w których przestępcy wykorzystują łatwowierność, by w ten sposób pozbawić ich majątku.

Seniorzy są skarbnicą wiedzy, jednak często doskwierająca samotność i chęć kontaktu z drugim człowiekiem powoduje, że padają ofiarą przestępcy. Dlatego tak, ważne są policyjne działania skierowane do najstarszych mieszkańców.

Podczas tych ostatnich sierż. szt. Agnieszka Koperska- Roman uświadamiała w kwestii bezpieczeństwa i podawała przykłady zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu oraz mówiła o tym, że przestępcy wyszukują wciąż nowych metod aby pozbawić seniora często oszczędności całego życia. Na pamiątkę spotkania każdy senior otrzymał od dzielnicowej materiały zawierające wskazówki bezpieczeństwa oraz etui do karty bankomatowej dowodu osobistego itp.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany