Dzielnicowi bliżej nas - promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom
Głównym celem spotkania było promowanie i upowszechnianie dwóch policyjnych narzędzi jaki są aplikacja „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Narzędzie to jest bardzo proste w obsłudze. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.
Policjanci dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” podczas spotkań z mieszkańcami omawiają działanie i promują aplikację aby ułatwić kontakt z dzielnicowym. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Co ważne użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja Komenda” zawiera bazę teleadresową komend i komisariatów w Polsce.
Dzielnicowi w trakcie wizyty rozpowszechniali również KMZB czyli Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominali, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji można skorzystać właśnie z tego narzędzia. To narzędzie, które sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Korzystając z niej mieszkańcy nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych.
Zgłoszenie są między innymi sprawdzane przez dzielnicowych. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo osób pieszych. Policjanci przypominali o zasadach poruszania się po drodze i aby lepiej zobrazować temat zaprezentowali autentyczne filmy zdarzeń drogowych z udziałem pieszych zarejestrowane między innymi przez policyjny wideo - rejestrator. Każdy otrzymał na koniec samozaciskową opaskę odblaskową. Policjanci dzielnicowi na koniec spotkania zostali zaproszeni do zwiedzania warsztatów i oglądania prac wykonanych przez jego uczestników.
Uwaga!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W tej sytuacji należy zawsze korzystać z numeru alarmowego112.