1 wrzesień 2020

„Drogówka w ostatnim dniu wakacji”

fot. KPP w Wałczu
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jednostki w Wałczu, w ostatnim dniu wakacji, przeprowadzili działania informacyjno- edukacyjne dla kierowców i pasażerów. Ostatnie dni wakacji zawsze wiążą się z większą ilością samochodów na drogach. Wzmożony ruch kołowy zauważalny był również na krajowej „dziesiątce”.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Działania wałeckich policjantów z drogówki prowadzone były na krajowej „dziesiątce” w Mirosławcu. Ważne, aby nie spieszyć się, bo nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedne z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków- powtarzały kierującym prowadzące akcję policjantki.

Nadmierna prędkość, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, czy brawurowa jazda to, tylko niektóre z przyczyn, które doprowadzają do wypadków na drodze. Średnio każdego dnia na polskich drogach ginie siedem osób.

Prowadzone akcje informacyjno- edukacyjne dla kierowców, to apele o ostrożność i rozwagę aby zminimalizować liczbę zdarzeń na drogach. Ponadto w trakcie działań policjantki z drogówki sierż szt.Magdalena Malinowska i st. sierż Magdalena Ogrodowska przypominały o tych najmłodszych, którzy rozpoczynają powakacyjną naukę w szkołach, a co za tym idzie każdego dnia będą pokonywać drogę z domu do szkoły i odwrotnie. Mundurowe apelowały o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Nie zabrakło również pytań, dotyczących przepisów Prawa o ruchu drogowym. Tu niewielka liczba kierowców miała mały kłopot z odpowiedzią na temat tego, czy dziecko do 7 roku życia może samodzielnie iść do szko ły?. Na pamiątkę spotkania wszyscy zatrzymani do kontroli drogowej otrzymywali materiały profilaktyczne o treści: „Kierowco! Zwolnij i żyj” oraz zapachy do aut.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1458
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu

kiedy
2020-12-05 18:00
miejsce
Wałeckie Centrum Kultury, Wałcz,...
wstęp biletowany