22 wrzesień 2021

„Droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów obowiązkiem każdego”

fot. KPP w Wałczu
Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu odwiedziły osoby korzystające ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu. Goście zapoznali się z codzienną pracą policjantów, sprzętem wykorzystywanym w służbie oraz z niektórymi nowymi zmianami w przepisach.
REKLAMA

Osoby korzystające ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu, to pełnoletni niepełnosprawni mieszkańcy powiatu. Niestety z uwagi na sytuację związaną z wirusem COVID- 19, spotkanie mogło odbyć się tylko na zewnątrz budynku. Ale mimo tego miło było i serdecznie powitać osoby zainteresowane policyjną służbą.
Goście na początek zapoznani zostali ze strukturą organizacyjną jednostki oraz krótką historią o powstaniu policji, pierwszych kobietach w szeregach tego resortu, stawianych wymaganiach, umundurowaniu. Na odwiedzających czekała policjantka dzielnicowa sierż. Dorota Cerazy, która opowiedziała o swojej pracy oraz pasji do munduru strażaka, który nosi niemalże od dziecka.

Głośnym szczekaniem osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy powitane zostały przez czworonożnych funkcjonariuszy. Dowiedzieli się jakie rasy psów służą w szeregach Polskiej policji, oraz wałeckiej jednostce, kto i w jaki sposób sprawuje nad nimi opiekę, jak zostać przewodnikiem psa policyjnego, gdzie przeprowadza się szkolenie i ile ono trwa.

Pełniący tego dnia służbę policjanci z drogówki na służbowych oznakowanych motocyklach marki Honda również spotkali się z niecodziennymi gośćmi. Mundurowi opowiadali o swojej służbie, a goście zwłaszcza płci męskiej zainteresowani byli parametrami motocykli. Korzystając z okazji chętni zasiedli na motocyklach. Ponadto policjanci przypominali o zmianie w przepisach prawo o ruchu drogowym, która dotyczy pieszych.

Apelowali o ostrożność i rozwagę. Wszystko w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Policjanci informowali, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem. Na pamiątkę spotkania i w ramach poprawy bezpieczeństwa każdy otrzymał samozaciskową opaskę odblaskową.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałczu