56 latek odnaleziony na przystanku po nocnym zaginięciu
Zaginięcie i odnalezienie
Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 56 letniego mężczyzny, który około północy opuścił hotel w Mirosławcu i nie powrócił. Poszukiwania rozpoczęto niezwłocznie po zgłoszeniu.
Około godziny 08:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując drogę K10 zauważyli w miejscowości Nieradź mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Okazało się, że to poszukiwany mieszkaniec województwa łódzkiego.
Pomoc i przekazanie rodzinie
Mężczyzna był nieadekwatnie ubrany do panujących warunków atmosferycznych i wykazywał oznaki wychłodzenia. Funkcjonariusze okryli go kocem termicznym, umieścili w radiowozie do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego i poczęstowali ciepłą herbatą. W tym czasie mężczyzna przebył około pięciu kilometrów.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości; badanie wykazało 0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził stanu zagrażającego życiu, a mężczyzna odmówił przewiezienia do szpitala. Został przekazany pod opiekę członków rodziny.
źródło informacji: KPP w Wałczu / policja.pl






